Hypoteční kalkulátor....můžete zjistit výši splátek......kalkulace splátek hypotéky

Pomocí jednoduchého hypotečního kalkulátoru si můžete vypočítat měsíční splátky své hypotéky. Ovládání hypoteční kalkulačky je jednoduché a transparentní.  

Zadání:

Po zadání požadované doby trvání hypotéky zadáte objem požadovaných finančních prostředků. Úroková sazba se zadává s tečkou ( např. 1.8 ). 

Výstup:

Na výstupu zjistíte výši měsíční splátky, jakou částku zaplatíte za celou dobu trvání hypotéky i částku o kterou hypotéku přeplatíte.

              1. krok - spočítáte si náklady                                        2.krok - zadejte informace                     3. krok - jakou nabídku máte

Údaje pro kalkulaci hypotéky

Vlastním jinou nemovitost:Máte již nabídku od konkurence?Hypoteční kalkulačka

   
Doba splácení(roky)
Výše hypotéky
Úrok %-např. 1.69

Měsíční splátka / Kč
Celkem zaplatíte / Kč
Kolik zaplatíte navíc / Kč
  kalkulace hypotéky

 Základní pojmy

  • Akontace

Akontace jsou finanční prostředky, které bývají použity pro první splátku hypotéky. První splátka je vyšší, než následující pravidelné splátky hypotéky.

  • Anuita

Anuitní splátka je pravidelná splátka hypotéky. Její výše zůstává stále stejná a nemění se. Splátka hypotéky se skládá z jistiny a splátky úroků. Poměr úroků a jistiny se v průběhu splácení mění.

  • Obvyklá cena

Cena nemovitosti, kterou určí znalec se též nazývá cenou obvyklou. Při sjednávání hypotéky je zohledněna při ocenění nemovitosti jako zástavy pro banku. Při ocenění se zvažují všechny okolnosti, které mají na cenu nemovitosti vliv.

  • Fixace

Po dobu fixace se nenavyšuje splátka ani úroková sazba. Obě veličiny zůstávají neměnné. Většinou se období fixace stanovuje mezi jedním rokem až pěti lety, můžete se setkat i s nabídkou fixací až na 15 let. Po tomto časovém období lze úvěr jednorázově splatit, nebo také přistoupit k refinancování hypotéky.

  • Jistina

Jistina je finanční obnos, ze kterého platí dlužník věřiteli úroky. Jde o finanční částku, která byla půjčena. Je to výše nezplaceného hypotečního úvěru.

  • Progresivní splácení

Progresivní splácení je formou splácení hypotečního úvěru, při kterém se splátka na přelomu let zvyšuje o předem dané procento.

  • RPSN

Zkratka RPSN (tedy roční procentní sazba nákladů) se používá nejen ve spojení s hypotečním úvěrem. Jde o hodnotu vyjádřenou v procentech, které má umožnit spotřebiteli lépe vyhodnotit výhodnost nebo nevýhodnost poskytovaného hypotečního úvěru. Jde tedy o procentní podíl z dlužné částky a zahrnuje všechny náklady, které dlužníkovi vzniknou.

Z vyplněných údajů Vám bude vypracována nabídka od hypotečního specialisty. Nabídkou naší hypotéky ušetříte své finanční prostředky. Věříme, že naše nabídka vás zaujme.

Také ušetříte čas hledáním metodický pokynů jednotlivých bank v návaznosti s Vaším investičním záměrem.

Pokud se Vám bude naše nabídka líbit, společně probereme její detaily a realizaci. K podpisu hypotéky dojde v místě a čase, který Vám bude nejvíce vyhovovat.