Hypotéky 2017 ...... není na co čekat, vyberte si svou hypotéku za výhodných podmínek

Hypotéky v roce 2017 zůstávají velice výhodné a levné obdobně jako v roce předešlém. Nic momentálně nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k větším změnám v úrokových sazbách hypoték. Na nízké úrokové sazby má mimo jiné i nízký kurz koruny, nízké úrokové sazby na mezibankovním trhu a konkurenční boj bank.

Rádi vám vybereme tu nejvýhodnější hypotéku podle vašich požadavků. Využijte výhodné úrokové sazby hypoték v roce 2017.

Pokud se Vám bude naše nabídka líbit, společně probereme její detaily a realizaci. K podpisu hypotéky dojde v místě a čase, který Vám bude nejvíce vyhovovat.

TIP: pro rychlý výpočet si můžete ověřit měsíční splátku na naší hypoteční kalkulačce

              1. krok - zadáte poptávku                                     2.krok - vyhodnocení nabídky                              3. krok - vyberete hypotéku

 • Podle údajů vyplněných do podrobného formuláře Vám bude zpracována nabídka od hypotečního specialisty.
 • Ušetříte čas s hledáním metodických postupů jednotlivých bank.
 • Nabídku obdržíte přehledně zpracovánu s vyčíslením všech nákladů na financování hypotečního úvěru.
 • Detail nabídky si můžete prostudovat a srovnat s konkurencí.
 • V případě, že Vám nabídka bude vyhovovat, probereme její detaily a realizaci.
 • K podpisu hypotečního úvěru dojde v místě a čase, který Vám bude nejvíce vyhovovat.

Údaje pro kalkulaci hypotéky 2017

Vlastním jinou nemovitost:Hypoteční kalkulačka

   
Doba splácení(roky)
Výše hypotéky
Úrok %-zadejte 1.85(tečka)

Měsíční splátka / Kč
Celkem zaplatíte / Kč
Kolik zaplatíte navíc / Kč
  kalkulace hypotéky

 Základní pojmy

 • Akontace

Akontace jsou finanční prostředky, které bývají použity pro první splátku hypotéky. První splátka je vyšší, než následující pravidelné splátky hypotéky.

 • Anuita

Anuitní splátka je pravidelná splátka hypotéky. Její výše zůstává stále stejná a nemění se. Splátka hypotéky se skládá z jistiny a splátky úroků. Poměr úroků a jistiny se v průběhu splácení mění.

 • Obvyklá cena

Cena nemovitosti, kteou určení znalec, se též nazývá cenou obvyklou. Při sjednávání hypotéky je zohledněna při ocenění nemovitosti jako zástavy pro banku. Při ocenění se zvažují všechny okolnosti, které mají na cenu nemovitosti vliv.

 • Fixace

Po dobu fixace se nenavyšuje splátka ani úroková sazba. Obě veličiny zůstávají neměnné. Většinou se období fixace stanovuje mezi jedním rokem až pěti lety, můžete se setkat i s nabídkou fixací až na 15 let. Po tomto časovém období lze úvěr jednorázově splatit, nebo také přistoupit k refinancování hypotéky.

 • Jistina

Jistina je finanční obnos, ze kterého platí dlužník věřiteli úroky. Jde o finanční částku, která byla půjčena. Je to výše nezplaceného hypotečního úvěru.

 • Progresivní splácení

Progresivní splácení je formou splácení hypotečního úvěru, při kterém se splátka na přelomu let zvyšuje o předem dané procento.

 • RPSN

Zkratka RPSN (tedy roční procentní sazba nákladů) se používá nejen ve spojení s hypotečním úvěrem. Jde o hodnotu vyjádřenou v procentech, které má umožnit spotřebiteli lépe vyhodnotit výhodnost nebo nevýhodnost poskytovaného hypotečního úvěru. Jde tedy o procentní podíl z dlužné částky a zahrnuje všechny náklady, které dlužníkovi vzniknou.

Hypotéky 2017 jsou stále výhodné

Následující tabulka přináší orientační sazby hypoték na léto 2017.

LTV 50 %     fix 3 roky:  1,55 %                  fix 5 let:    1,69 %

LTV 70 %     fix 3 roky:  1,55 %                fix 5 let:    1,69 %

LTV 85 %     fix 3 roky:  2,08 %                fix 5 let:    2,08 %

LTV 90 %     fix 3 roky:    2,29 %                fix 5 let:    2,29 %

Jak je vidět i v roce 2017 se úrokové sazby hypoték drží poměrně nízko. Uvedené úrokové sazby hypoték mohou být v jednotlivých bankách vázány na další podmínky, jako je například objem poskytovaného úvěru, vedení osobního účtu u banky nebo uzavření rizikového životního pojištění.